Únor 2015

1x07 Muž s hákem

25. února 2015 v 16:49 | Teress |  1. série
Muž s hákem
Legenda o muži s hákem se rozšířila v USA v 50. letech minulého století. Existuje v mnoha variací, ale základní příběh je stejný. Mladík bere svoji přítelkyni na schůzku. Zatímco sedí v autě, v rádiu slyší zprávu, že z blízkého blázince uprchl nebezpečný vrah, který má místo pravé ruky hák. Dívka je vystrašená a chce domů, obzvláště potom, co uslyší z venčí divný zvuk. Chlapec se ji snaží přesvědčit, aby zůstala, ale nakonec ji přece jen odveze domů. Když zastaví před jejím domem, dívka vystoupí a začne hystericky křičet. Mladík tedy vystoupí také a uvidí zkrvavený hák zabodnutý do střecha auta (v některých verzích hák nevězí ve střeše, ale v přeních dveřích na straně dívky).

Mrtvý přítel
Legenda o mrtvém příteli se v mnoha rysech podobá legendě o muži s hákem. V USA se objevila v 60. letech minulého století. Chlapec stejně jako v předešlé legendě vezme dívku na rande, oba opět slyší varování v rádiu i podivné zvuky z venčí, ale tentokrát mladík vystoupí z auta. Dívka zůstává uvnitř a po nějaké době slyší škrábání na střeše auta. Podle některých verzích zůstává nevyděšená dívka v autě až do rána, kdy přijede policie, podle jiných nakonec přece jen vystoupí a vidí mrtvého přítele pověšeného za nohy na stromě nad střechou auta. Chlapcovo tělo se kývá ve větru a jeho nehty škrábou o střechu auta. K tomuto příběhu existuje také evropská verze, podle které, když dívka vystoupí, uvidí na střeše auta sedět muže se zkrvavenou sekerou v jedné ruce a chlapcovu hlavu ve druhé.

Buď ráda, že sis nerozsvítila
Jakou si variací k legendě o muži s hákem je vyprávění o dvou spolubydlících (obvykle se jedná o dívky). Jedna z nich se vrátí pozdě večer a najde všechna světla v bytě zhasnutá. Předpokládá, že spolubydlící už spí a protože ji nechce budit, tak nerozsvítí a jede si lehnout. Když se druhý den ráno vzbudí, najde svoji spolubydlící brutálně zavražděnou a nad jejím tělem je na stěně krví napsáno: "Buď ráda, že sis nerozsvítila."


1x06 Druhá kůže

25. února 2015 v 16:35 | Teress |  1. série
Měňavec - Jedná se o přetváření osoby v jinou formu, nebo v jinou osobu. Konkrétně se jedná o změnu lidského těla ve zvířecí, nebo změnu vzhledu osoby v jinou osobu. Každá kultura má své Měňavce. Existuje mnoho legend o tvorech, kteří se mohou transformovat do zvířat, nebo jiných lidí. Ale nejenom to, podle legend existují také zvířata, které se mohou měnit.

Vulcan Mind-meld je termín ze seriálu Star Trek. Procedura Mind-meld neboli mysl-splyne zahrnuje, kromě transformace těla také, sdílení myšlenek, zkušeností, vzpomínek a znalost s dalšími jedinci. V seriálu Star Trek se mohl vykonat mind-melds s většinou mimozemských druhů a také i s lidmi.
Dvojník

Dvojník (wraiths) je Skotské slovo, které bylo poprvé užito v Anglii v roce 1513. Dvojník je podle legendy zjevení ducha, nebo také vize. Zjevení takového ducha, znamená, že osoba brzy zemře. Dvojník je k nerozeznání od skutečné osoby a může i tak působit.Take Me to Church

25. února 2015 v 16:29 | Teress |  Songy OneRepublic
Ta píseń je sama o sobě nádherná...líbí se mi originál od Hoziera, ale taky tenhle cover v podání od OneRepublic.


Žlutá horečka

24. února 2015 v 20:04 | Teress |  Scény
Jedna z mých oblíbených scén.


Shake It Off

24. února 2015 v 20:02 | Teress |  Funny SPN

Sammy remix

24. února 2015 v 20:00 | Teress |  Funny SPN

Parodie Counting Stars

24. února 2015 v 19:57 | Teress |  Funny
Nemám ráda parodie a hlavně ne na mé oblíbené kapely, ale...tohle se prostě povedlo tím, jak je to trapný. OneRepublic - Counting Stars v trochu jiném podání. Nemůžu si pomoct, ale zkrátka se tomu pokaždé směju. Pokud máte rádi tuto kapelu, určitě si vyhledejte i originální záznam (ten je totiž nádherný, zkrátka hudba OneRepublic).


1x05 Krvavá Mary

22. února 2015 v 18:49 | Teress |  1. série
Kdo vlastně krvavá Máry byla a je? Na tuto otázku není lehké odpovědět, protože se vypráví asi 50 různých příběhů. Jeden příběh tvrdí, že Bloody Mary je čarodějnice. Jiný zase, že se jedná o znetvořenou nevěstu. Bloody Mary se, ale nazývá i jinými jmény: Bloody Bones, Hell Mary, Mary Worthington, nebo třeba Mary Jane. Některé legendy dokonce tvrdí, že se jedná o Pannu Mariu. Naopak některé zase, že se jedná o Satanovu sestru, dceru, nebo ženu! I rituální obřady, které vyvolají Bloody Mary se liší. Avšak nejběžnější elementy v obřadech jsou: zrcadlo, temná místnost a opakování jistého zaříkadla. Některé verze říkají, že Mary jde vyvolat pouze v určitý den. Jiné verze popisují, že se na zrcadlo musí kapat voda, nebo že musíte například držet v ruce nůž atd. Některé legendy zase říkají, že Bloody Mary se snažíte vyvolat pokaždé, když procházíte ve tmě kolem zrcadla, ať už chcete nebo ne. Nicméně ve většině legendách se musí provést obřad. Vedle zrcadla musí také vyvolávat určité zaříkadlo. A ani tyto zaříkadla se neshodují... Je mnoho verzí jaké zaříkadlo se má použít. Např. Bloody Mary, Věřím v Mary Worth, Bloody Mary mám tvé dítě, nebo modlitba Otčenáš odříkaná pozpátku... Některé obřady také často zahrnují sezení v kruhu, držení se za ruce a mnoho zapálených svíček.1x04 Fantóm Cestovatel

22. února 2015 v 18:39 | Teress |  1. série
Fantómové cestování jsou duchové lidí a někdy i zvířat. Tito cestovatelé jsou známí tím, že preferují určitou část cesty, nebo dopravní prostředek. Existují zprávy o fantómech na silnicích, v lodích, v letadle, ve vlaku a na zastávkách. Někteří fantómové se dokonce objevují jako stopaři na opuštěných cestách. Fantómové preferují určité lokality, či dopravní prostředek kvůli nešťastným tragédiím, které jsou s nimi spjaté. Nejstarší zprávy o těchto fantómech pochází z Evropy a Ruska z doby kolem roku 1600. Někteří lidé věří, že existují dodnes. Všechny zprávy o fantómech, ale mají jednu společnou věc. Tak jako se můžou znenadání někde objevit, stejně tak můžou rychle zmizet.

Let č.401 patřil pod východní leteckou společnost Tri-Star Jetliner. V prosinci roku 1972 se, ale stala nešťastná tragédie a letadlo se zřítilo do močálů na Floridě. Říká se, že letecká společnost využila některé časti ze zříceného letadla do svých nových letadel. Od té doby se povídá, že pilot letadla (Bob Loft) a copilot (Don Repo), navštěvovali tyto dopravní lety společnosti. Mnozí pasažéři oznámili, že je v letadle viděli, a že vypadali jako živí. Na druhé straně zase někteří lidé prý duchy vyfotili, i když je v letadle neviděli!


1x03 Jezero smrti

18. února 2015 v 19:14 | Teress |  1. série
Vesnička Ola'a, která se nachází na Big Islandu na Hawaii má klidnou komunitu. V roce 1947 si ale malé děti ze sousedství hráli na břehu místního jezera, když v tom jedno z nich spadlo a zmizelo pod hladinou. Chlapec, který se jmenoval Tanaka se již nevynořil. Jeho kamarádi běželi hledat pomoc. Když přišli potápěči a potopili se pod hladinu, byli šokováni tím co viděli. Mrtví chlapec seděl na dně jezera na kameni a ruce měl opřené v bok. Jeho oči i ústa byla otevřená. Jeho tělo se kymácelo ze strany na stranu podél proudu. Vypadalo to, jako kdyby čekal na smrt. Potápěči vytáhli chlapce na břeh, a každý člověk ve vesnici si lámal hlavu s tímto zvláštním a tragickým neštěstím. Utonutý chlapec, ale na sebe nedá zapomenout. Lidé kteří plavali v jezeře říkají, že měli pocit jakoby je něco tahalo. Legenda říká, že duch chlapce je pořád v temných vodách v jezeře a pokouší se stáhnout nic netušící oběti do jeho vodního hrobu. Lidé říkají, že o některých nocích slyšeli dětský pláč, který jakoby vystupoval z jezera. Zpočátku někteří lidé věřili tomu, že zvuk vydává vítr jak fouká přes jejich pole. Většina starších lidí, ale věří že je to pláč malého chlapce Tanaka, který je promočený a opuštěný na dně jezera. Jeho duše tak volá o pomoc a vysvobození. Prý chce nalákat ostatní duchy k němu, aby ho vzali do jiného světa. Myslíte si, že pláč je jen jak chlapec volá o pomoc? Najde utonutý chlapec klid a mír?


Exorcismus

18. února 2015 v 18:17 | Teress |  Zajímavosti

"Devils Trap" - ďáblova past

Regna terrae, cantate Deo,
psallite Domino
qui fertis super caelum
caeli ad Orientem
Ecce dabit voci Suae
vocem virtutis,
tribuite virtutem Deo.

Exorcizamus te, omnis immundus spiritus
omnis satanica potestas, omnis incursio
infernalis adversarii, omnis legio,
omnis congregatio et secta diabolica.

Ergo draco maledicte
et omnis legio diabolica adjuramus te.
cessa decipere humanas creaturas,
eisque aeternae Perditionis venenum propinare.

Vade, Satana, inventor et magister
omnis fallaciae, hostis humanae salutis.
Humiliare sub potenti manu dei,
contremisce et effuge, invocato a
nobis sancto et terribili nomine,
quem inferi tremunt.

Ab insidiis diaboli, libera nos, Domine.
Ut Ecclesiam tuam secura tibi facias
libertate servire, te rogamus, audi nos.
Ut inimicos sanctae Ecclesiae humiliare digneris,
te rogamus, audi nos.

Ut inimicos sanctae Ecclesiae
te rogamus, audi nos.

Terribilis Deus de sanctuario suo.
Deus Israhel ipse truderit virtutem
et fortitudinem plebi Suae.
Benedictus Deus. Gloria Patri.

1x02 Wendigo

18. února 2015 v 17:07 | Teress |  1. série
Původně člověk, který se uchýlil ke kanibalismu, aby přežil v přírodě. Tito lidé se staletí vyvíjeli a postupem času zmutovali ve velmi silné a rychlé tvory, téměř nesmrtelné. Wendigo dlouhou dobu spí a když se probudí musí jíst, jeho potravou jsou samozřejmě lidé. Zbraně proti němu nefungují, jediný způsob jak se dá zabít je upálení.


Legenda: Wendigo je tvor, který žije v lesích a stepích v Severní Minnesotě v Kanadě. S Wendigem se nejčastěji setkávají lovci a turisti v tamních temných lesích. Jeho popis se ve většině legend shoduje: neuvěřitelně vyhublé tělo, zářící oči, dlouhé zažloutlé tesáky, přes patnáct stop vysoký a jeho pokožka je zbarvena dožluta. Duch má prý nenasytnou chuť na lidské maso, což má za následek záhadné zmizení obyvatel kolem lesa. Říká se, že dříve byl Wendigo indiánem, turistou, nebo lovcem. Indiáni z této oblasti nazývají tvora různě jako třeba: Witigo, Witiko, Wee-tee-go. Všechny ovšem v překladu znamenají "zlý démon, který se živý lidmi". Rodilý Američané tvrdí, že Wendigo býval člověkem, který se postupně mění ve stvůru, protože je prokletý. Jedna legenda říká, že pokud se člověk začne živit lidským masem stane se Wendigem. Prý se tak stalo, když během jedné kruté zimy uvízla skupinka kamarádů v lese odříznuti od jídla. Jeden z nich se rozhodl zabít ostatní, aby sám přežil. Kultury po celém světě věří, že pokud se začne člověk živit lidským masem získá různé schopnosti jako například rychlost, sílu a nesmrtelnost. Pokud se, ale živíte lidským masem déle než rok, přestáváte být lidskou bytostí a začínáte být stále hladovější. Jiná verze legendy praví, že když někdo uvidí Wendiga znamená to, že někdo z veřejnosti umře. Wendigo byl prý několikrát viděn blízko města Rosesu v Severní Minnesotě a vždy poté někdo nečekaně umřel. Avšak tato verze nebyla nikdy potvrzena a nebere se příliš vážně.

1x01 Mrtvá na mostě

18. února 2015 v 17:01 | Teress |  1. série
Nejslavnější legendou o Dámě v bílém je mexický příběh o naříkající ženě - La Llorona. Příběh se odehrává již velmi dávno a vypráví o indiánské princezně Doně Lusii de Loveros, která se zamilovala do udatného Mexičana Dona Montescarlose. Princezna ho velmi milovala a měli spolu dvě děti. Montescarlos si však princeznu nechtěl vzít za ženu. Nakonec ji opustil a oženil se s jinou ženou. Dona se velmi naštvala a ve vzteku pobodala jejich dvě děti. Úřady ji později našli jak se potuluje u cesty. Byla celá promočená a její šaty byly zašpiněné od krve. Byla obviněna z vraždy dvou dětí a následně ji poslali na šibenici. Od té doby se říká, že duch La Llorona se potuluje po krajině v zakrvácených šatech a naříká za zavražděné děti. Jestliže narazí na jakékoliv dítě, unese ho do svého světa.


Pátek třináctého

17. února 2015 v 19:25 | Teress |  Jared Padalecki
V pátek třináctého jsem přemýšlela, na co se podívám večer. Měla jsem chuť na nějaký horor. Pak mi došlo, že Jared Padalecki si právě v jednom zahrál. Tak jsem se na něho podívala, horory mě už neděsí, i když o lekavých scénách raději pomlčím. Více méně, už mě moc nepřekvapují, asi jsem jich shlédla až moc na to, aby mě nějaký vyděsil tak, že bych nemohla spát. Ale byl to fajn film, nejspíš kvůli Jaredovi, pořád jsem ho viděla jako Sammyho ze Supernatural.


Jensen a Misha

17. února 2015 v 18:53 | Teress |  FotkyFotky

17. února 2015 v 18:32 | Teress |  Fotky Ryana TedderaRyan Tedder s Pharellem Williamsem

17. února 2015 v 18:22 | Teress |  Fotky Ryana Teddera
Pharrell Williams a Ryan Tedder spolu diskutovali ohledně spolupráce, vystoupili spolu na počest legendárního hudebníka Stevieho Wondera.