Mučení povoleno

12. dubna 2015 v 18:57 | Teress |  Téma týdne
Při tomto tématu mě napadá mučení ve škole a u zubaře.

Určitě to znáte - mučíte se u učení, protože nechcete propadat a chcete mít aspoň trochu dobré známky (samozřejmě jsou tu i takoví, kteří usilují o ty nejlepší známky). Sedíte nad sešitem, cpete si do hlavy věty, kterým občas nerozumíte a večer pak spíte jako zabití. A tak je to každým dnem, kdy máte různé zkoušky, až konečně nastane vytoužený víkend a vy si můžete odpočinout od toho nekonečného soustředění se. Prostě vypnete mozek. Ale to je opravdu potřeba, zkuste se učit každý den bez přestání a hlava vám pukne z těch všech vědomostí nebo věcí, co držíte v paměti. Toto mučení je povoleno, ale nesmí se to přehánět. A proč to děláme? Některé z nás nutí rodiče a někteří to dělají ze své vlastní vůle. Každý má svůj důvod. Je to občas dobrovolné mučení.

A proč mučení u zubaře? Stále jsem přemýšlela, co bych mohla k tomuto tématu napsat. Zrovna jsem šla od zubaře a když jsem se pak parkem procházela domů, v duchu jsem nadávala na to, co jsem se dozvěděla. Mívala jsem rovnátka, před 3 roky mi je sundali a teď mi zůstal jen drát dole na zadních zubech. Už jsem doufala, že mi ho sundají, zdá se mi, že ho mám dostatečně dlouho. No a co se nedozvím? Řekli mi, že bych ho měla mít aspoň další 3 roky, ale prý to moc nedoporučují, prý si to lidi nechávají hodně dlouho. Proč mi to neřekl někdo dřív? Nebudu moct jíst nic tvrdého snad polovinu svého života? Zuby mám srovnané, noční rovnátka nosím, tak proč tam mám ještě ten drát? Pokud se zuby hned po sundání drátu rozjedou, k čemu pak tedy rovnátka vůbec jsou? Vyplatí se nosit rovnátka, být pravidelně mučen u zubaře? Možná. Budu mít rovné zuby..

U dalších lidi mučení může mít význam nějaké diety. Lidé se mučí tím, že nejí anebo jí velmi malé porce. Nemají rádi své tělo a chtějí to změnit. Lepší je ale všeho s mírou - jíst pravidelně, trochu sportu. Ale proč se mučit kvůli figuře? Můžeme se snažit to změnit, ale ne tak drasticky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama